Масштаби в моделизмі залізничної дороги

Автор: Света Дата: 02.12.2020 Переглядів: 788 Коментарі: 0
Масштаби в моделизмі залізничної дороги

Залізничний моделизм - вид залізничного хобі, в якому можна виділити наступні напрямки:
 - колекціонування іграшкових або масштабних залізничних моделей і їх аксесуарів (вокзали, з/д шляху, семафори і т. п.)
- відтворення в мініатюрі історичних станцій, залізничних ліній і т. д. (любителі цього напрямку часто ведуть архівний пошук з метою точної реконструкції певного об'єкта);
- створення моделей локомотивів і вагонів.


Ні для кого не секрет, що найбільш важливим параметром моделі є її масштаб, від якого безпосередньо залежить і вартість моделі і розмір площі, яку доведеться виділити для майбутньої залізниці. На сьогоднішній день більшість виробників випускають моделі в наступних масштабах:
- Найпопулярнішим масштабом у всьому світі (виняток становить лише Великобританія) прийнято вважати - Н0 (колія 16,5 мм, масштаб 1:87). У цьому масштабі практично всі виробники випускають свої моделі.
- Другим масштабом за популярністю вважається - N (колія 9мм, масштаб 1:87). Даний масштаб порівняно з попереднім дає можливість розташувати майже в чотири рази більший макет, на тій же площі.
- Макети масштабу ТТ (колія 12 мм, масштаб 1:20) за розмірами займають проміжне значення між HO і N, і користуються великою популярністю в Східній Європі, Росії та Німеччини.
- Вузькоколійним варіантом масштабу ТТ є ТТМ з шириною колії 6,5мм.
- Найменшим масштабом прийнято вважати - Z (ширина колії 6,5 мм, масштаб 1: 220). Даний масштаб дозволяє будувати на площі звичайного столу макети, що містять велику кількість елементів.


У нас на сайті представлені моделі в найбільш популярному масштабі - H0 (1:87).Коментарі

Написати комментар